گنج یابی، باستان شناسی و دفینه
گنج یابی، باستان شناسی و دفینه
آموزش گنج یابی، باستان شناسی، دفینه ، زیرخاکی و تاریخ

 همه ما آرزوی کسب ثروت و مال را داریم و این کار با مطالعه و تفکر و شناخت شیوه های کسب درآمد بالا و نوین از اینترنت و شبکه های مجازی ممکن است . در این وبلاگ آموزش کسب درآمد از اینترنت به شکل علمی و کاملا نوین و با مستندات ارائه می شود .

امیدوارم با استفاده از مطالب آن یکی از میلیاردرهای دنیا شوید:

آموزش کسب درآمد و ثروت از اینترنت

 

برخی از بخش های این وبلاگ:

 

موفق و ثروتمند باشید
ارسال توسط گنج بزرگ

تفاوت مکان های مخفی کردن با محل و مکان وجود گنج و دفینه

هر محل و مکانی دارای گنج و زیرخاکی نیست و هر محلی را نباید برای گنج یابی و به دست آورن عتیقه کاوش و حفاری کرد محل مخفی کردن گنج معمولا جاهای خاص و ویژه است و معمولا مکان گنج و دفینه معمولی نیست البته عرض کردم معمولا اینگونه است .

بیان مکان مخفی کردن گنج و دفینه با محل و مکان وجود گنج و دفینه تفاوت زیادی وجود دارد و متاسفانه گنج یابان حرفه ای و حفاران دفینه به این نکته مهم توجه نمی کنند حال چه برسد به تازه کاران و غیر حرفه ایها.

چنانچه گفتم تفاوت مهم درباره محل مخفی کردن گنج و دفینه با مکان وجود گنج و زیرخاکی وجود دارد . این دو با هم فرق اساسی دارد محل مخفی کردن گنج یعنی اینکه فرد یا افرادی به دلایلی گنج و دفینه خود را در محلی پنهان کردند تا در زمان مناسب برگردند و گنج خود را بگیرند و ظاهرا نتوانستند به دلایلی (مرگشان ، فراموشی ، اسارت و....)بیایند و گنج همان جا ماند . ولی مکان وجود گنج و زیرخاکی به این معنا است که گنج و دفینه را مخفی نکردند بلکه عتیقه و گنج به دلایلی در خاک و محلی مدفون شد و کسی عمدی، در پنهان کردن آن نداشت مثلا طاعون وحشتناکی در زمان محمدشاه قاجار در چند روستای منطقه جویبار مازندران اتفاق افتاد و سه روستای بزرگ تمام اهالی و ساکنانش از بین رفتند و چند نفری که زنده ماندند برای همیشه از آن روستا رفتند و روستا به شکل مخروبه و خالی از سکنه ماند به مروز زمان ، خانه های روستا فرو ریخت و تمام وسایل و اشیا در زیرخاک مدفون شده است زمانی که اهالی برای کشاورزی و یا کندن چاه و کانال برای آب در این منطقه اقدام می کنند به کوزه های شکسته ، سکه های طلا و نقره زمان قاجاریه و... می رسند . و یا مثال دیگر حمله مغول به ایران بود که شهرها و آبادیهای زیادی را نابود کردند و ساکنان منطقه را تماما از دم تیغ گذراندند و شهرها و روستا با تمام اشیا و وسایل مخروبه شد این اتفاق در بسیاری از شهرها از جمله نیشابور سبزوار و... روی داد. 

در زمان کاوش باید به این نکته توجه کنید اگر در حال کاوش و حفاری به دنبال محل وجود گنج و دفینه هستید سابقه تاریخی و سکونت آن منطقه را مطالعه کنید و با تهیه نقشه شهر یا روستا در گذشته مناطق وجود گنج که معمولا خانه اعیان و اشراف نشین است را بیشتر جستجو کنید

و اما اگر دنبال مکان مخفی کردن گنج و دفینه هستید به نمادها و نشانه ها علاوه بر سابقه تاریخی و نقشه گنج توجه کنید قبل از آن مقاله زیر را مطالعه کنید :

دلایل مخفی کردن گنج و عتیقه

در این مقاله دلایل پنهان کردن دفینه و گنج آمده است . معمولا پنهان کننده گنج برای برگشت به همان محل و یافتن گنج خود نشانه یا علائمی را نصب می کند و یا از نشانه های طبیعی مثل کوه ، تخته سنگ، فرورفتگی، برآمدگی، چشمه و رودخانه و... و یا نمادهای گیاهی مثل درخت بزرگ و خاص و یا نمادهای حیوانی مثل نماد گاور ، گوسفند ، لاک پشت و... استفاده می کند.

در فرصت مناسب به مکان و شاخص های پنهان کردن گنج اشاره خواهم کرد

شاد و موفق باشید.
ارسال توسط گنج بزرگ

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 467 صفحه بعد