گنج یابی، باستان شناسی و دفینه
گنج یابی، باستان شناسی و دفینه
آموزش گنج یابی، باستان شناسی، دفینه ، زیرخاکی و تاریخ

آموزش تشخیص نماد و نشانه های حیوانات در گنج یابی

همان طور که در ارسالهای قبلی درباره نمادها و نشانه های گنج یابی نوشتیم تنوع نمادهای گنج یابی زیاد بوده و از هر نوع و جنسی یافت می شود یکی از مهم ترین نمادها استفاده از نشانه های حیوانی است که به وفور وجود دارد و اینجا مشکلی پیش می آید و ان این است که این نماد مربوط به کدام حیوان است چون هر نماد مفهوم خاص خود را دارد مثلا نماد روباه با گرگ فرق دارد و الی آخر... علاوه بر تشابه ظاهری ممکن است به دلیل مرور زمان ، فرسایش و حوادث و... نماد آسیب دیده و تشخص مشکل باشد که ما در اینجا راهکار آن را ارائه می دهیم:

وستانی که به آثار و علایم حیوانی برخورد دارند در برخی موارد ممکن است به دلیل فرسایش و عوامل طبیعی نوع حیوان و جاندار به خوبی مشخص نباشد .حال در اینجا اگر مطمئن هستید که این آثار طبیعی نیست برای فهمیدن نوع حیوان حتما به این دو نکته توجه خاص نمایید تا در یافتن نوع حیوان بهتر عمل کنید.

 

1.این حیوان در کجا قرار دارد به طور مثال اگر مورد را ماهی تشخیص دادید آیا در اطراف منابع آبی هست یا خیر.به یاد داشته باشید در کل باید نوع منطقه با ویژگی های آن جاندار در بیشتر موارد سازگار باشد

2.سعی کنید گونه جانوری منطقه خود را بشناسید که به طور مثال آیا آن حیوانی که تشخیص دادید جزو حیوانات منطقه خود هست یا خیر

 

 
ارسال توسط گنج بزرگ

نشانه سنگ صاف یا آیینه در گنج یابی

سنگ ها در بسیاری مواقع در گنج یابی و کاوش دفینه و حفاری زیرخاکی گاهی به عنوان نماد و نشانه گنج کاربرد دارد و یک گنج یاب حرفه ای باید به این نکته توجه خاص داشته باشد . البته توصیه این حقیر این است که همواره از کنار نمادها و نشانه های راهنمای گنج یابی به سادگی رد نشوید و آنها را حتما لحاظ کنید . یکی از نمادها و نشانه ها گنج یابی سنگ آیینه که در اینجا تشریح می شود.

به سنگ هایی که یک طرف آن مانند آیینه صاف و به صورت نیم دایره و مربع در زمین کاشته میشدند را سنگ آیینه میگویند . این نماد در دفینه یابی معانی خاص خود دارد و در اکثر مکانهایی که این آثار دیده شده دفینه آن یا در روبروی آیینه یعنی در آن ور دره به صورت بازتاب آیینه قرار دارد که مکان اصلی را که نور آیینه به آن میتابد با سنگ و یا تل خاکی مشخص کرده اند پس باید آثار دوم را بکاویم . ولی اگر آیینه در قسمتی باشد که نور خورشید در صبح گاه به آن نتابد و بر عکس در قسمت غروب خورشید باشد آنگاه قضیه به طور کل فرق میکند و اینبار باید زیر همان آیینه و یا سایه آن را بکاویم این یک لم در گذشته بوده و گول زننده بوده است .
ارسال توسط گنج بزرگ